آموزش رویه کوبی مبل استیل و چوبی پارچه ای

در این مطلب با آموزش رویه کوبی مبل استیل و مبل های چوبی پارچه ای در خدمت شما هستیم. قبل از مطالعه این مطلب در نظر داشته باشید که اگر در تهران زندگی میکنید می توانید از خدمات رویه کوبی و تعمیر مبل مجموعه قالیشویی تهران شهر هم در منزل و هم در محل کارخانه بهره مند شوید

آموزش رویه کوبی مبلها راحتی چوبی و پارچه ای :
رویه کوبی این نوع مبلها تقریبا همانند مبل های راحتی پارچه ای می باشد یعنی به همان صورت ابتدا فنر کوبی انجام می شود .در این نوع مبل ها نیز از فنر زیگزاگی استفاده می شود .سپس فنر ها نخ بندی شده و با گونی پوشانده شده و بار گیری می شود . در بعضی از مبلها نیاز به چرخ کاری ندارد و پارچه مانند الگو بریده و روی کار می کشند و در بعضی از موارد نیز نیاز به دوختن می باشد .در نهایت برای پوشانده شدن منگنه ها از نوار های تزئینی با چسب چسبانده می شود . که نوار مبل ، نوار سرمه و گل میخ جزء نوار های تزئینی می باشند.
مغز دوزی – مغز دوزی معمولا لبه های مبل و یا در زمانی که چند تیکه پارچه را به هم می دوزند از مغزی استفاده می کنند که این کار یعنی دوختن پارچه برای بدست اوردن عرض بیشتر ، اکثرا در کاناپه ها استفاده می شود . مغزی به کار زیبایی می دهد .نخ مغزی که نخ تقریبا کلفتی می باشد را بین پارچه قرار داده و چرخ می کنند . مغزی هایی نیز به صورت لاستیکی می باشند که برای رویه های مشمعی و چرمی از آن استفاه می شود  کاور مبل در تهران .
انواع مغزی و کاربرد آن :
1- مغزی کارخانه ای که جنس آن از پلاستیک است و به صورت آماده و رنگ های مختلف در بازار عرضه می شود .
2-مغزی با نخ وغزی و مشمع که این نوع مغزی را در کارگاه آماه می کنند . به این صورت که ابتدا مشمع را به عرض 3 سانتیمتر بریده و لایه مشمع را نخ مغزی قرار می دهند و هر دورا به هم می دوزند .
لمسه دوزی – برای دوختن لمسه از قالب لمسه که یک قالب لوزی شکل است استفاده می شود.
مدلی است که روی انواع مبلها برای زیبایی استفاده می شود .برای لمسه کردن پشت مبل معمولا در زیر پارچه از مقوایی استفاده می شود تا کوکهایی که روی اسفنج پشت زده می شود نگه داشته شود. قالب لمسه و عدد است که یک قالب کمی کوچکتر برای علامت گذاری بر روی ابر و از قالب بزرگتر برای علامت گذاری روی پارچه استفاده می شود که هنگامی که ابر نازکی را پشت پاچه چسبانده و خطوطی را به هر شکل روی آن چرخ کنند را نیز لمسه دوزی می گویند .
آموزش رویه کوبی مبل های استیل-
برای کوبیدن رویه مبل استیل مراحل زیر به ترتیب اجرا می شود:
1-ابتدا از نوار برای زیر مبل استفاده می شود . نوار ها را به صورت چپ و راست زیر مبل می کوبند که به صورت لا به لا می با شد تا توان نگه داشتن فنر ها را داشته با شد .
2-برای کف مبل ها ی تکی از 6 عدد فنر لول و برای صندلی ها معمولا 4 عدد فنر لول استفاده می شود .فنر ها روی نوار ها دوخته می شوند . و فنر ها را با نخ فنر بندی به هم می بندند.
3-با گونی کنفی روی فنر ها را کوبیده می شود . سپس با پنبه ، کرک، و... (واد پر کننده )بار گیری می شود سپس دوباره روی بارگیری گونی کشیده می شود که با منگنه به دور کلاف کوبیده می شود .
4-روی کار را پوشال گذاری نموده و اصطلاحا لفاف می کنند و بعد با نخ مخصوص لبه دوزی می شود .5روی پوشال یک لایه نازک پنبه قرار داده می شود و بعد یک ابر یک سانتی بر روی آن ابر قرار گرفته (چسبانیده می شود ) و بعد پارچه روی پشت کوبیده می شود و با مواد تزئینی مانند نوار مبل یاپ گل میخ و ... تزئین می شود . زیر مبل ها نیز گونی پلاستیکی کوبیده می شود

در کارخانه قالیشویی تهرانشهر خدمات تعمیر و شستشوی موکت در منزل یا محل کارخانه انجام میشود