آموزش رویه کوبی مبل راحتی

نحوه ی رویه کوبی مبل های تمام پاچه راحتی را در این مطلب به شما آموزش میدهیم ، در صورتی که نخواستید از خدمات تعمیر مبلمان مجموعه قالیشویی تهرانشهر استفاده کنید به کمک این آموزش میتوانید در منزل مبل های خود را رویه کوبی کنید :
برای تعمیر و رویه کوبی مبل های تمام پارچه راحتی باید موارد زیر را به ترتیب عمل کنیم :
1-ابتدا کلاف مبل را به اندازه لازم بست فلزی می زنیم که بست تکه فلزی حدود یک سانت عرض و 3سانت طول که به صورت دولا تا شده و فنر بین ان قرار میگیرد.
2-فنر های زیگزاگی را به بست های فنر وصل می کنند.(البته می توان فنر ها را داخل بست ها قرار داد سپس بست ها را به کلاف میخ نمود)
3-سپس فنر ها را با نخ فنر بندی به یکدیگر می بندیم و اگر لازم باشد لای فنر ها را تکه پارچه قرارمی دهند تا فنر ها صدا نکند.
4-کف و پشت مبل را گونی پلاستیکی می کوبند که این عمل را با استپ منگنه انجام می شود .  کاور مبل در تهران باید دقت کرد که گونی کاملا  صاف و محکم کوبیده شود.
5-ابر یا اسفنج به عرض 5سانتیمتر بریده و به کلاف می چسبانیم سپس با مواد پر کننده (مانند تخم کتان ،پنبه ،تکه ابر، تکه پارچه ) پر میکنند که اصطلاحا می گویند بارگیری می کنند. البته با توجه به کف مبل که چگونه می خواهند باشد این عمل انجام میشود .مثلا عدسی که کف را با مواد پرکننده به این حالت در می آورند .
6-به اندازه کف و پشت مبل ابر را بریده و روی محل بارگیری شده می چسبانند .
7-پارچه مبل را بر روی مبل الگو می کنند و برش زده و چرخ می کنند . سپس روی کلاف مبل کشیده و آن را به زیر مبل منگنه می کنند .معمولا از پارچه های ساده برای پشت مبل استفاده می کنند . در مبلهای تمام پارچه همیشه ابتدا پشت مبل را رویه کرده و سپس کف مبل را رویه میکنند .
8-در نحایت پارچه کرباس یا گونی پلاستیکی را به زیر مبل کوبیده تا زیر مبل فنر ها دید نداشته و از ورود حشرات موذی به داخل مبل جلوگیری شود.

شستشوی موکت در محل